Mrazivé príbehy z drsného severu

Spisovateľa dohrýzol zúrivý rotvajler!

16. 06. 2015
Jørn Lier Horst už nie je iba autorom krvavých príbehov, ale aj ich súčasťou...

Jørn Lier Horst
už nie je iba autorom krvavých príbehov, ale aj ich súčasťou – pred pár dňami skončil v nemocnici po tom, čo ho na prechádzke so psom napadol nezvládnuteľný rotvajler. Svojho psa zachránil, sám dopadol trochu horšie. Podľa našich informácií bez trvalých následkov.
 
Autor severských krimi románov (Na zimu zatvorené, Poľovné psy, či Jaskynný muž)  si vyšiel len na prechádzku so svojím psom Teodorom. Skončil však v nemocnici. Napadol ho rozzúrený rotvajler. 
„Bolo to hrozné. Cítil som sa tak bezbranne,” vyhlásil Horst. „Šiel som vyvenčiť Teodora ako zvyčajne, keď sme sa stretli s iným psíčkarom s dvomi rotvajlermi. Hneď som si všimol, že jeden z nich je veľmi agresívny, tak sme sa otočili. Ale pes bol prisilný, majiteľ ho nezvládol a on sa mu vytrhol. Rotvajler šiel po Teodorovi, ale ešte predtým, ako stihol zaútočiť, sotil som ho do boku a zodvihol som svojho psa do výšky,” dodáva známy spisovateľ.
 
Spisovateľ a bývalý policajt, ktorému nedávno vyšiel desiaty román o vyšetrovateľovi Wistingovi, skončil na príjme s dohryzenou ľavou rukou a niekoľkými ranami na chrbte a boku. Až potom sa podarilo majiteľovi rotvajlera zvládnuť svojho psa. Teodor – kríženec kokeršpaniela a pudla – vyviazol zo všetkého bez zranenia.
„Brzdí ma to pri písaní, ale v podstate sme mali šťastie, že to takto dopadlo,“ uznal Jørn Lier Horst. „Je preto dobré, že teraz plánujeme propagáciu novej knihy Zaslepenosť, pretože bez plne funkčnej ľavej ruky sa mi ťažko píše.” 
Majiteľ rotvajlera je zúfalý z toho, čo sa stalo a spoločne s veterinárom sa rozhodnú, čo sa stane s psom, ktorý zaútočil.
 
Rotvajler býva útočný
História rotvajlera siaha až na samý začiatok známej histórie šľachtenia psích plemien. Priami predkovia tohto plemena slúžili ľuďom na Apeninskom polostrove ako pastierske a strážne psy. Neskôr tiahli s rímskymi légiami cez Alpy do vnútrozemskej Európy ako vojnové psy.
 
Na území dnešného Nemecka, v okolí mesta Rottweil (odtiaľ i jeho názov) sa títo robustní psi stretli s miestnymi pastierskymi plemenami a položili základ dnešného plemena rotvajler. Najskôr bolo toto plemeno známe ako nemecký dobytkársky pes, resp. nemecký mäsiarsky pes. V roku 1910 bol rotvajler v Nemecku uznaný ako policajné plemeno.
 
Práve prvá Horstova kniha preložená do slovenčiny mala v názve psov, aj keď Poľovné psy bol skôr symbolický titul, štvanou zverou sa v tejto knihe stal samotný vyšetrovateľ William Wisting obvinený zo sfalšovania dôkazov. 
Medzitým vyšli aj preklady románov Jaskynný muž a Na zimu zatvorené. Nový román Zaslepenosť práve v týchto dňoch propagovaný v Nórsku vychádza v slovenčine v októbri tohto roku.
 
Zdroj: Premedia, Severskekrimi.sk
 

Komentáre

späť

Anketa / Enkät

Ktorého z týchto autorov máte najradšej?

archív

Pridať nový príspevok

Meno:
Názov:
Príspevok:

počet
znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Pridať novú reakciu

Meno:
Názov:
Reakcia:

počet znakov
Prepíšte kód:
kod
Zavrieť okno

Nevhodný príspevok

Prepíšte kód:
kod